Cesta pro Nikinku

Zveřejněno 11.10.2020

Jedeme pro Nikinku

Po objevení nabídky jsme dostali 3 dny na rozmyšlenou, ale ještě týž večer bylo naprosto jasno, obratem jsme odeslali zálohu a moc jsme se těšili na malinkatou Filomenu Iconicu Adacais Augus. 11. 10. 2020 jsme vyrazili do Šachotína u Jihlavy pro maličkou holčičku. Nikince se v autě vůbec nelíbilo a cestu protrpěla. Doma jí uvítali kluci Artík s Kamíkem a malé červené klubíčko se stalo součástí smečky. Díky Nikince jsme poznali skvělého člověka, chovatele a dnes i kamaráda, který nám nezištně poradil a pomohl v začátcích a pomáhá dodnes. Pepovi Augustinovi moc děkujeme.

Kamík je doma

Zveřejněno 17.7.2020

Ve středu 15. 7. 2020 jsme si přivezli malinkou černou kuličku, která se jmenuje Cameron ze Sadovky, ale pro nás je to Kamík, Kamíček, ... Vybrali jsme si ho u chovatele, ale ... Kamíček si vybral nás, to bylo od začátku jasné, prozkoumal obsah značkové kabelky a těch rozdaných čenichovek na přivítanou ... Artíku, máš nového kamaráda plného energie. Vítej doma Kamíčku, jsi náš svatební dar (místo svatební cesty) a stále nám budeš náš krásný svatební den připomínat !

Nikinka

Zveřejněno 1.6.2020

Další fenka, které jsme říkali Nikinka, byla opět standardní jezevčice s PP, nádherná a obrovská kamarádka. Není divu, že byla miláčkem všech.Na Nikinku má krásné vzpomínky především dcera Janča, holky spolu vyrůstaly. Nikinka přežila řadu dětských her, užívala si volnosti na zahradě a doprovázela nás na procházkách.

Jednoho dne dostala kámoše. Ťapíček byl kříženec labradora a asi s vlčákem, mohutný černý pes, který vážil přes 40 kg, ale povahou labrador - tedy pes „vítací“. Nikinka s Ťapíčkem byli oba klidné, pohodové povahy a společně prožili bezva život. Nikinka nám za duhový most odešla v roce 2009.

Aika Pa-Dan

Zveřejněno 1.4.2020

První fenečka se jmenovala Rita, ale svou lásku a radost nám rozdávala pouhé 2 roky (díky rakovině nám odešla za duhový most). Po odchodu Ritušky za duhový most se v roce 1985 doma objevila fenka Aika Pa-Dan, krásná standardní jezevčice, která byla miláčkem rodiny. Ale zároveň tulačka a jeden výlet se jí stal osudným a Aika se domů doplazila silou vůle. Bohužel rentgen ukázal páteř zlomenou na dvou místech a po 10 krásných letech jsme s Aikou nedobrovolně rozloučili. Na tyto holky zbyly jen vzpomínky a jedna fotka Aiky s dcerou.